Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI!

Ekim 06, 2017

Bölge Müdürlüğümüz ve İl Şube Müdürlüklerimizde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

7.Bölge Müdürlüğü Adana DKMP Şube Müdürlüğünce Atatürk Parkında düzenlen etkinliğe Adana Vali Yardımcısı Mustafa AYDIN,7.Bölge Müdürü Hasan TERZİOĞLU, Büyükşehir Belediyesi ve Merkez ilçe Belediyeleri temsilcileri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı, Haykonfed, Kihayko, Cankoder, Doyavist gibi birçok Stk başkan ve temsilcileri (Nesrin ÇITIRIK, Metin YILDIRIM, Mert AKDEMİR, Gülay VARHAN) hayvan sever dostlarımız, öğrencilerimiz katılmıştır.

Stk'lar adına Nesrin ÇITIRIK ve Metin YILDIRIM, Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU ve Vali Yardımcımız Mustafa AYDIN'ın açılış konuşmaları sonrası öğrencilerimizin günün anlam ve önemine istinaden hazırladıkları ve sundukları programlar günümüze renk katmıştır. Program sonunda Sayın Vali yrd. Mustafa AYDIN tarafından Hayvan severleri temsilen Stk temsilcilerine kedi evi ve köpek kulübeleri hediye edilmiş olup akabinde mama dağıtımı yapılmıştır. Hayvan Barınağı ziyareti ile etkinlik sonlanmıştır.

Niğde Müdürlüğünde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Niğde Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile beraber Niğde Belediyesi Hayvan Bakımevinde düzenlenen etkinlikle öğrencilerin katılımıyla kutlandı. Öğrencilere bilgilendirme yapıldıktan sonra sevimli dostlarımız için Mama ve Mama Kapı dağıtımı gerçekleştirildi.


4 Ekim Hayvanları Koruma günü etkinlikleri kapsamında Mersin Şube Müdürlüğünce bir AVM önünde stant açılarak halkın bilinçlenmesini ve hayvan sevgisini aşılamak adına mama, su kabı, şapka, broşür ve afiş dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Akabinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevindeki kedi ve köpekler ziyaret edilerek Bakımevi çalışmaları hakkında bilgi alınmıştır.

 

Osmaniye Şube Müdürlüğünde ise 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Etkinlikleri kapsamında Osmaniye Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri ve Çukurova Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencileri Şube Müdürlüğü Ekosistem Bilgilendirme Merkezini ziyaret etmiş, ziyaretçilere Osmaniye Şube Müdürlüğünce yaptırılan şapka, tişört, bloknot ve el broşürleri dağıtılmıştır. Ayrıca şehrin çeşitli yerlerine farkındalığı artırmak için afişler asılmıştır. 


Hatay Şube Müdürlüğünce 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında 30 kg kedi maması, 30 kg, köpek maması ve 100 adet mama kabı dağıtılmıştır. 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım Bilgileri

Telefon Numaraları: 0322 325 07 07 - 0322 325 07 63 - 0322 322 01 49

Fax: 0322 325 07 08

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Girne Bulvarı No:112 Yüreğir/ ADANA

bolge7@ormansu.gov.tr