Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü Bölge Müdürlüğümüzde Etkinliklerle Kutlandı!

Şubat 05, 2018

2 Şubat Dünya Sulak alanlar günü kapsamında Mersin DKMP İl Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Mersin Valisi Sayın Ali Ihsan SU, DKMP 7. Bölge Müdürümüz Hasan TERZİOĞLU ve Mersin İl Protokolü katıldı.Program kapsamında A Haber muhabiri Mehmet MIRAS'ın Göksu Deltasini konu alan "Cennette Yedi Köy" adlı fotograf sergisinin açılışı yapıldı.Sonrasında Mersin 100 Yıl Tabiat Parkı ve alandaki Deniz Kaplumbağası Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi gezilerek Deniz Kaplumbağaları hakkında Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Dr.Ayşe DÜRGEN Veteriner Hekim tarafından sunum yapıldı.

Program Mersin DKMP İl Şube Müdürlümüzce tedavileri tamamlanan kuşlar doğaya salınmasıyla son buldu.

Adana DKMP İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler 7. Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Kandırmış, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü M.Yüksel ÇEVİRGEN, Adana Şube Müdürü S.Filiz İDİLMAN ve Çukurova Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin katılımıyla Adana İli Karataş İlçesinde bulunan Ramsar Alanı Akyatan Lagününde gerçekleştirildi.

Osmaniye DKMP İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Osmaniye (Kastabala) Kuş Cenneti'nde (Statülendirme çalışmaları devam etmekte) Çukurova Üniversitesi Öğrencileri, Osmaniye Kredi Yurtlar Kurumu ve sivil toplum kuruluşlarının (Doğa, Yaban Hayatı Koruma Araştırma Derneği) katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinlikte Afrin Şehitlerimiz için de zeytin fidanı dikildi.

Hatay DKMP İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Antakya Doğa Sanat ve Turizm Derneği işbirliğiyle Samandağ İlçesi Çevlik Ziyaret Alanından Mileyha Sulak Alanına Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi. 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım Bilgileri

Telefon Numaraları: 0322 325 07 07 - 0322 325 07 63 - 0322 322 01 49

Fax: 0322 325 07 08

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Girne Bulvarı No:112 Yüreğir/ ADANA

bolge7@ormansu.gov.tr