Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Ekim 05, 2018

    Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü, Adana Şube Müdürlüğümüz tarafından Adana Seyhan Atatürk Parkı’nda  düzenlen “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

    Etkinliğe Vali Yardımcısı Sayın Mustafa AYDIN, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Ramazan AKYÜREK, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER Sivil Toplum Kuruluşlarını Temsilen Haykonfed Başkanı Sayın Nesrin ÇITIRIK ve Kihayko Başkanı Sayın  Metin YILDIRIM, Adana Barosu Hayvan Hakları Masası Komisyonu Komisyon Başkanı Avukat Sayın Selahattin YAKIN, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sayın Nihat KÖSE  katılarak  günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı.

    Programda Kedi Evi ve Köpek Kulübelerinin hayvan severlere teslimi için Vali Yardımcısı Sayın Mustafa AYDIN ve Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER tarafından dağıtımı gerçekleştirdi. Daha sonra Sahipsiz Hayvanları besleyen Yerel Hayvan Koruma Görevlilerine Müdürlüğümüzce hazırlatılan Kuru Mama dağıtımı yapıldı. Ayrıca programda Özel Adana Erken Başarı Anaokulu  öğrencileri tarafından müzikli “Ront Gösterisi” yapıldı.

    4 Ekim Hayvanları Koruma Gününüz Kutlu Olsun!

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım Bilgileri

Telefon Numaraları: 0322 325 07 07 - 0322 325 07 63 - 0322 322 01 49

Fax: 0322 325 07 08

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Girne Bulvarı No:112 Yüreğir/ ADANA

bolge7@ormansu.gov.tr