Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Çukurova Deltası Özelinde Sulak Alanlar Eğitim Programı

Ekim 01, 2012

27-28-29.09.2012 tarihlerinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı VII. Bölge Müdürlüğü ve Doğa Araştırmaları Derneği işbirliği ile VII. Bölge Müdürlüğüne bağlı İl Şube Müdürlüklerinin de katılımıyla Karataş İlçesi Magarsus Otel’ de Çukurova Deltası ve Sulak Alanlarda Yönetim Planlaması eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim Programının açılışında VII. Bölge Müdürü Sayın Etem BOZ yaptığı konuşmada ülkemizin sulak alanlar açısından Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine göre zengin sayılabilecek bir konumda olduğunu, Adana ili sınırları içerisinde iki tane(Akyatan Lagünü ve Yumurtalık Lagünleri) Ramsar alanı, üç tane de (Ağyatan Lagünü, Tuzla Lagünü ve Kesik Gölü)  Potansiyel Ramsar Alanı mevcut bulunduğunu, bu alanlardan Yumurtalık, Akyatan ve Tuzla Lagünlerinin kullanım ve korunmasına yönelik yönetim planının yapılmış olduğunu, Ağyatan Lagünü yönetim planı çalışmalarının da 2012 yılında başlatıldığını belirtmiştir.

Son olarak Sayın Etem BOZ, Doğa Araştırmaları Derneği Başkanı Sayın Osman ERDEM ve tüm katılımcılara teşekkür ederek verimli bir eğitim geçirmeleri temennisi ile eğitim programını başlattı.

Üç gün boyunca devam eden eğitim programının ilk iki gününde eğitim çalışması yapılarak, sulak alanlar hakkında Doğa Araştırmaları Derneği Başkanı Sayın Osman ERDEM ve derneğin Adana temsilcisi Sayın Levent ERKOL tarafından bilgi verildi.

Programın son gününde arazi çalışması yapıldı. Yumurtalık Lagünleri gezilerek arazi hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım Bilgileri

Telefon Numaraları: 0322 325 07 07 - 0322 325 07 63 - 0322 322 01 49

Fax: 0322 325 07 08

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Girne Bulvarı No:112 Yüreğir/ ADANA

bolge7@ormansu.gov.tr